Dlaczego warto pić czystek?

Czystek to zioło wywodzące się z regionu Morza Śródziemnego. W obecnym czasie najczęściej spotykany na Wyspach Kanaryjskich  w Grecji i w północnej Afryce.

W naturalnych warunkach czystek rośnie na podłożach skalistych i miejscach mocno nasłonecznionych. Nazywany jest  ” różową różą skalną”, czy też” kamienna różą”. Jego nazwa jest różna w zależności od miejsca, w którym występuje.
Do popularyzacji czystka w innych częściach Europy przyczyniła się przede wszystkim św. Hildegarda z Bingen XII  – wieczna mistyczka i uzdrowicielka. Znaczną część swojego  życia poświęciła na badaniu wpływu przyrody na człowieka.
Zachęcała do korzystania z dobroczynnych właściwości ziół. Według św. Hildegardy nie ma chorób nieuleczalnych, ponieważ w przyrodzie znajduje się lekarstwo na każdą dolegliwość. Wobec tego pijmy napar z czystka i pozbywajmy się wszelkich uporczywych dolegliwości.

    Jak działa czystek

–  przeciwzapalnie
–  antyalergicznie
–  wzmacnia odporność
–  przeciwmiażdżycowo
–  odkwaszająco
–  zwalcza krętka boreliozy
–  hamuje procesy starzenia
– usuwa nieprzyjemny zapach
–  oczyszcza z metali ciężkich i toksyn

      Kilka powodów, dla których warto pić herbatę z czystka

1    Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu ( szczególnie bez trudu wiąże kadm ), a zatem polecany jest nałogowym palaczom.
2  
Rozpuszcza zakrzepy  i zatory, dzięki czemu zapobiega chorobie niedokrwiennej serca.
3  
Poprawia mikrokrążenie żołądka , działa przeciwkwasicowo, antyoksydacyjnie i poprawia wydolność energetyczną    komórek nabłonka jelita.
4  
Ma korzystny wpływ na skórę ( alergia, trądzik ). Hamuje uwalnianie histaminy.
5  
Czystek działa witalizująco i regenerująco na cały ludzki organizm. Regularne picie naparu z czystka, trzyma w ryzach włókna kolagenowe, toteż opóźnia proces starzenia się.
6  
Stanowi ważny element w profilaktyce nowotworowej.
7  
Jego skuteczność w przypadku infekcji jest szybsza od jakichkolwiek aptecznych specyfików.
8  
Systematyczne picie naparu z czystka sprawi, że ciało pozbywa się nieprzyjemnego zapachu potu ( stopy, pachy ). 
9
  Napar z czystka jest doskonałym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Ponadto działa  lekko wybielająco na zęby.
10 
Ziele czystka można także stosować jako ochronę przed kleszczami. To wyjątkowe zioło chroni przed zakażeniem, odstraszając  kleszcze, oraz skutecznie niszczy krętki wywołujące boreliozę.

Przygotowanie naparu z czystka
Napar z czystka przygotowuję tak jak każde inne zioła. Do szklanki wsypuję czubatą łyżeczkę ziół  zalewam wrzątkiem, przykrywam i  odstawiam na 10-15 min. Piję 3 razy dziennie. Istotna  przy piciu ziół jest konsekwencja, wówczas można liczyć na zamierzony efekt. Do herbatki z czystka możemy dorzucić kilka ziaren kopru włoskiego ( odchudza ), bądź listek mięty, czy też plasterek pomarańczy .  Komponujemy  według własnych upodobań smakowych.W sklepach można zakupić różnego rodzaju i różnej wielkości zaparzacze , które ułatwiają  czynność zaparzania ziół.

Zapamiętaj !
Czystek jest wyłącznie suplementem diety, nie powinno go się  stosować jako panaceum na raka czy też inne choroby.

:)

Pozdrawiam  cieplutko i życzę miłego weekendu z filiżanka wspaniałych ziół

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *