African Mango

Afrykańskie mango to używany od starożytności, przez rdzenne ludy Afryki, wysokoenergetyczny środek spożywczy. Jego łacińska nazwa to Irvingia gabonensis. Jest to drzewo dorastające do 40 metrów wysokości. Charakteryzuje się tym, że jest wiecznie zielone, a jego owoce są jadalne. Pochodzenie tej rośliny to lasy tropikalne Afryki. Jej plony ceni się za walory kulinarne oraz prozdrowotne.

koktajl odchudzający z afrykańskiego mango

Właściwości

Przeprowadzono wiele badań laboratoryjnych w celu identyfikacji cech, które skrywa mango afrykańskie. Opinie naukowców są interesujące, ponieważ potwierdzają jego wyjątkowość. Środek oparty na ekstrakcie z tej rośliny zyskał nieprawdopodobne zainteresowanie w Ameryce. Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej słyszy się o niej w Europie. Czy jest to cudowny lek na odchudzanie? Recepta na długie i zdrowe życie?

african mango

Irvingia gabonensis jest cenionym na świecie źródłem włókna pokarmowego (błonnika). Ten składnik diety powinien gościć na naszym talerzu, jeżeli chcemy się cieszyć dobrze pracującym układem pokarmowym. Jest to spowodowane tym, iż nie jest trawiony w znacznym procencie przez nasze enzymy trawienne. Jego budowa przestrzenna i niezwykłe właściwości chłonięcia wody sprawiają, że błonnik jest naturalnym czyścicielem i wypełniaczem układu pokarmowego. Zapewnia odpowiednią perystaltykę jelit, utrzymuje uczucie sytości przez wiele godzin. Dlatego jest tak ceniony przez osoby pragnące zrzucić nadprogramowe kilogramy. Afrykańskie mango poprzez wysoką ilość włókna pokarmowego poprawia działanie jelit, przez co usprawnia proces trawienia. Co za tym idzie, metabolizm jest ulepszony, a nasz organizm lepiej utlenia materiały zapasowe zdeponowane w tkance tłuszczowej. Nasiona drzewa african mango zawierają wysoki poziom kwasów tłuszczowych, które mogą wspierać utrzymanie odpowiedniej wagi w ramach zdrowej diety i programu ćwiczeń.

W tym miejscu należy nakreślić skalę problemu, jakim jest otyłość. To największe zagrożenie chorobowe naszych czasów. Przez ostanie 10 lat, odsetek ludzi, którzy są uważani z medycznego punktu widzenia za otyłych, wzrósł z 26 do 34 procent. Wielu specjalistów nawołuje do zdrowego trybu życia i odpowiedniego sposobu żywienia. Skład african mango sprzyja zmniejszeniu masy ciała. Ekstrakt z owoców tego krzewu polepsza metabolizm tłuszczów w ciele. Jest to bardzo istotne, ponieważ jedną z przyczyn otyłości jest hiperglicerydemia, czyli zbyt wysoka ilość tłuszczów we krwi.


Afrykańskie mango polepsza również wrażliwość tkanek obwodowych na insulinę, przez co może poprawić stan zdrowie osób, które zmagają się z cukrzycą. Pierwsza faza badań nad tymi właściwościami african mango przyniosła na tyle zadowalające wyniki, iż naukowcy sprawdzają ekstrakt z tej rośliny w kolejnych fazach doświadczeń.

Ciekawostką jest, że skład african mango jest wykorzystywany jako czynnik chroniący wątrobę oraz materiał genetyczny, upakowany w chromosomach, podczas zatrucia toksynami.

Opinie o African Mango

Jednym z propagatorów stosowania ekstraktu z nasion afrykańskiego mango był dr Mehmat Oz, prowadzący talk show - Doktor Oz radzi. Za jego sprawą, suplement ten zyskał miano hitu. Dr Mehmat sam na sobie przeprowadził eksperyment z wykorzystaniem african mango. Dzięki stosowaniu jednej tabletki dziennie zawierającej ekstrakt z nasion omawianej rośliny, stracił 3,18 kg w miesiąc. Jest to na tyle zadowalający wynik, iż został osiągnięty bez żadnych zmian w sposobie żywienia bądź ilości wysiłku fizycznego. Następnie wszystko zaczęło się rozwijać w bardzo gwałtowny sposób, ponieważ pacjenci Pana Oza zaczęli doceniać preparat oparty o wyciąg z african mango. Opinie lekarzy w większości były pozytywne, po zaobserwowaniu pozytywnego wpływu tego suplementu na zdrowie osób, które wcześniej borykały się z dysfunkcjami metabolizmu. W niedługim czasie propagator prozdrowotnych właściwości tego suplementu, został zaproszony do programu sławnej Oprah Winfrey. Niebawem, po występie w telewizji i przedstawieniu w nim spostrzeżeń na temat afrykańskiego mango, preparat oparty na ekstrakcie z owocu tego krzewu stał się hitem.

dr oz magazyn odchudzanie

Dla Dociekliwych

Wraz ze wzrostem zainteresowania wokół suplementów zawierających wyciąg z african mango, stało się ono obiektem wielu badań naukowych. W 2005 roku w University of Yaounde, który znajduje się w Kamerunie, wzięto pod lupę przydatne, pod kątem zdrowia ludzi z problemem otyłości, właściwości niezwykłej rośliny.

W doświadczeniu wzięło udział 40 ochotników, z czego 28 otrzymało tabletki zawierające ekstrakt ze skórki Irvingia gabonensis, natomiast 12 osób placebo (grupa kontrolna). Dawka ekstraktu zawierająca 350 mg została wkomponowana w tabletki 1,05 gram i była przyjmowana trzy razy dziennie. Suplement musiał być spożywany tuż przed posiłkiem, aby efektywnie wspomagał trawienie.

Efekty african mango, wykazane w tym eksperymencie, stawiają ten środek w niezwykle korzystnym świetle. Wyniki wykazały, że molekuły znajdujące się w tej roślinie obniżają całkowity cholesterol, obniżają poziom trójglicerydów oraz podnoszą tak zwany “dobry cholesterol” (frakcja LDL). Zaobserwowano, u grupy doświadczalnej (spożywającej ekstrakt z african mango):

  • spadek całkowitego cholesterolu o 39%;
  • spadek LDL-C o 46%;
  • zmniejszenie stężenia trójglicerydów o 45%
  • wzrost HDL-C (z dietą o niskiej zawartości tłuszczu) o 47%

Trzeba zaznaczyć, iż w grupie, która nie otrzymywała ekstraktu z mango afrykańskiego, nie odnotowano żadnych zmian w lipidogramie. Dodatkowo po upływie 4 tygodni, badacze porównali wagę między osobami z grupy doświadczalnej oraz kontrolnej. Ta pierwsza zmniejszyła masę swojego ciała o 5,3 procent, natomiast osoby przyjmujące placebo, schudły jedynie 1,3 procent.


W innym badaniu, które miało miejsce w tym uniwersytecie, wykorzystywano dwie dawki, specyficznego ekstraktu z mango afrykańskiego - IGOB131. Pacjenci przyjmowali je przez 10 tygodni. Tym razem zwiększono ilość badanych do 102 osób. Wyniki tego eksperymentu w
ykazały, iż suplement wywiera korzystny wpływ na organizm ludzi cierpiących na nadwagę i problemy zespołu metabolicznego. U pacjentów, którym podawano wyciąg z african mango, znacząco poprawiły się wyniki badań, zmniejszeniu uległ obwód talii oraz procentowa zawartość tkanki tłuszczowej.

Biochemiczne analizy składu krwi wykazały, że spadł poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, glukozy, białka C-reaktywnego, adiponektyny i leptyny we krwi. Podczas formułowania wniosków, naukowcy jednogłośnie stwierdzili, że efekty african mango mogą przyczynić się do zmniejszenia negatywnych skutków epidemii otyłości, hiperlipidemii i insulinooporności. Całość badań, zarówno z roku 2005 jak i 2009, została opublikowana w piśmie „Lipids in Health and Disease”.

Efekty


Osoby walczące z nadwagą i dolegliwościami, będącymi skutkiem schorzeń metabolicznych, muszą stosować odpowiedni plan żywieniowy, aby polepszyć jakość swojego zdrowia. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ to, co spożywamy, wywiera kolosalny wpływ na to jak się czujemy i jak wyglądamy.

Niestety, nie ma innego wyjścia z tej sytuacji. Wysiłek fizyczny jest na tyle istotny, że pod jego wpływem organizm wydziela szereg substancji utrzymujących tkankę tłuszczową w ryzach i usprawniających ogólne działanie organizmu. Należy zwracać szczególną uwagę na jakość oraz stopień przetworzenia żywności, którą spożywamy na co dzień.

Odsetek włókna pokarmowego, ilość zdrowych tłuszczów roślinnych, niska zawartość tłuszczy nasyconych i cukrów prostych oraz wysoki odsetek białka w pokarmie to klucz do zdrowia. Uzupełnienie tego o codzienną aktywność, ćwiczenia fizyczne i przebywanie na świeżym powietrzu, przyspieszy proces redukcji tkanki tłuszczowej i polepszy nasze samopoczucie.

Suplementy diety, w tym ekstrakt z mango afrykańskiego, mogą pomóc podczas walki o piękna sylwetkę i zdrowy organizm, lecz należy pamiętać, że jest to jedynie dodatek. Wspomaganie się takimi substancjami jest rekomendowane przez lekarzy oraz dietetyków, jednak znakomita większość z nich będzie kładła nacisk na to, iż jest to jedynie “wspomagacz” diety i aktywnego trybu życia. Ekstrakt z african mango jest bezpieczny i pomocny podczas walki z otyłością. Może polepszyć gospodarkę lipidową oraz wspomóc układ pokarmowy. Należy go stosować wraz z posiłkami. W ten sposób przyspieszamy proces lipolizy, przez co nasze ciało będzie oddawać zmagazynowany w adipocytach tłuszcz.

Gdzie Kupić African Mango ?

African Mango 900 
pozwolił mi schudnąć
15 kg w ciągu 4 miesięcy.